Pozvánka na výstavu: Zetor poznává svět

13. června 2017

Kde všude po světě byl k dostání traktor Zetor? Jak daleko se dostal a za kolik peněz bylo možné si ho koupit? To a mnohem více se dozvíte v ZETOR GALLERY na nové výstavě Zetor poznává svět.

Výstava vám přiblíží, jaké typy traktorů Zetor byly v letech 1946 – 1960 vyráběny, do jakých zemí byly prodávány a jaký byl vývoj jejich ceny až do současnosti. K vidění budou mimo jiné dobové fotografie, původní katalogy traktorů či oděv a vybavení traktoristy. Dozvíte se také, jakou měly tehdy peníze hodnotu, jaký byl průměrný plat obyvatel, kolik traktorů bylo exportováno do různých zemí i mimo Evropu a kde docházelo k jejich montážím.

Pro děti

Pro dětské návštěvníky je přichystán doprovodný program. Děti se mohou těšit na omalovánky s traktory a také se budou moci vžít do role traktoristy a vyzkoušet si jeho vybavení.

Výstavu připravili studenti oboru Muzeologie z Ústavu archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně v rámci svého studia ve spolupráci se ZETOR GALLERY.

Webová stránka výstavy

Sdílení článku