Archeologie FF MU v oborových žebříčcích QS za rok 2019

28. 2. 2019

V globálním žebříčku QS World University Rankings se Masarykova univerzita v roce 2018 umístila na 571.–580. místě z celkem 1 011 hodnocených institucí. V rámci žebříčku se svým výsledkem zařadila mezi 56 % nejlepších univerzit. Úspěchem letošního roku je zejména zařazení mezi nejlepších 400 univerzit dle průzkumu světové reputace, který je realizován mezi akademiky po celém světě.

Kromě hlavního žebříčku vydává QS také oborové žebříčky. V roce 2019 bylo hodnoceno celkem 48 oborů, které spadají pod 5 oblastí: Arts & Humanities, Engineering & Technology, Life Sciences and Medicine, Natural Sciences a Social Sciences and Management. V oborových žebříčcích se mimo jiné poprvé objevil i obor Archeologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity.