MKS Letovice hledá zaměstnance - kurátor sbírkových fondů

18. 10. 2017

Městské kulturní středisko Letovice, příspěvková organizace hledá

KURÁTORA SBÍRKOVÝCH FONDŮ

Muzeum města Letovice, ul. Tyršova 336/2, Letovice
KOHO HLEDÁME
Pečlivého a pracovitého člověka s velkým rozhledem, který ocení různorodost pracovní náplně. Hledáme zaměstnance , který se bude podílet na tvorbě muzea i jeho provozu. Oceníme samostatnost, kreativitu a vlastní nápady.
NÁPLŇ PRÁCE
Velmi různorodá. Hlavním pracovním úkolem bude příprava výstav, sbírkotvorná i badatelská činnost, muzejní evidence, příprava a prezentace edukačních akcí a programů pro veřejnost v měsíčních intervalech, průvodcovská, dokumentátorská i konzervátorská činnost, prodej vstupenek aj. Muzejní práce je leckdy i prací manuální!
PLAT A BENEFITY
Platové ohodnocení vychází z Nařízení vlády č. 564/2006 Sb. (platová třída 9: 15.230 – 22.930 Kč, platový stupeň dle doložené praxe), zkušební doba je 3 měsíce, po jejím uplynutí možnost získání osobní ho ohodnocení.
Kromě platu nabízíme:
5 týdnů dovolené, stravenky, služební mobilní telefon, zázemí kulturní instituce a příjemné pracovní prostředí
CO POŽADUJEME
  • min. úplné středoškolské vzdělání s maturitou, ideálně vysokoškolské vzdělání (VOŠ, VŠ s bakalářským nebo magisterským stupněm vzdělání) humanitního směru; nejlépe v oboru archeologie, muzeologie, archivnictví, dějiny umění, historie apod. nebo praxe v oboru
  • řidičský průkaz sk. B
  • znalost jednoho světového jazyka
  • výborné znalosti práce na PC (WORD, EXCEL, Internet, výhodou znalost SW BACH)
  • trestní bezúhonnost
CO OCENÍME
  • vztah k dějinám, zájem o historii a o oblast muzejnictví, chuť pracovat a vzdělávat se v této oblasti
  • spolehlivost, pracovitost, zodpovědnost, dobré komunikační schopnosti
  • schopnost samostatné i kolektivní odborné práce v oboru a organizační schopnosti
  • pracovní flexibilitu, psychickou a fyzickou odolnost
  • znalost anglického nebo německého jazyka
  • zkušenosti s návštěvnickým provozem
  • předchozí pracovní působení či praxi na podobné pozici či v podobné instituci (muzeum, galerie,památkový objekt...)
  • schopnost práce s grafickými programy a programy na úpravu fotografií
JAK SE PŘIHLÁSIT
Pošlete nám:
  • přihlášku do výběrového řízení
  • svůj životopis. V životopise uveďte průběh dosavadních zaměstnání s uvedením odborných znalostí a dovedností, týkajících se činností, které jsou předmětem výběrového řízení
  • scan dokladu Vašeho nejvyššího dosaženého vzdělání
  • motivační dopis
  • stručnou koncepci jedné výtvarné a jedné muzejní krátkodobé výstavy pro Muzeum města Letovice (v rozsahu 1 normostrany pro každou koncepci)
To vše na e-mailovou adresu: info@mks-letovice.cz s termínem do 31. 10. 2017 do 12 hodin. Pokud se nám Váš životopis a návrhy budou líbit, pozveme Vás na pohovor. Dáme Vám však vědět i v opačném případě. Termín nástupu do pracovního poměru od 1. 1. 2018 nebo dle dohody.
KOHO SE DOTAZOVAT
Kontaktní osobou je ředitelka Městského kulturního střediska Letovice Mgr. Jana Trubáková
tel. č. 774 497 437
e-mail: info@mks-letovice.cz
Chcete-li vědět, jak to v budoucím muzeu i v našem kulturním středisku vypadá a funguje, neváhejte si domluvit schůzku – rádi Vám vše ukážeme!
ZÁVĚREM
Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného z uchazečů nebo toto výběrové řízení zrušit kdykoliv v jeho průběhu. Zasláním přihlášky dávají uchazeči souhlas se zpracováním osobních údajů a uložením dokumentů po dobu nutnou dle zákona o archivnictví.