Bez popisku

Ústav archeologie a muzeologie Masarykovy univerzity Brno,
ve spolupráci s Katedrou archeologie Západočeské univerzity v Plzni a Archeologickým ústavem AV ČR, Praha
si vás dovoluje pozvat na

XX. ročník konference Počítačová podpora v archeologii (… aneb konečně off-line) - In memoriam Evžen Neustupný


Termíny přijímání příspěvků prodlouženy do 14.9.2021!

Vážené a milé kolegyně a kolegové,

je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Rok se sešel s rokem a nás čeká již dvacátý ročník všeobecně oblíbené konference Počítačová podpora v archeologii. Tradičně se organizace tohoto jubilejního ročníku ujal Ústav archeologie a muzeologie z Brna, který konferenci v roce 2002 založil.

XX. ročník je mimořádný v řadě ohledů. Na jednu stranu je spojen s radostnou nadějí na návrat k běžným konferencí, na které jsme byli zvyklí a vždy se těšili, na druhou stranu i se vzpomínkou na smutné období, které je snad již za námi a během něhož naše řady opustili ctění kolegové a naši přátelé. Mimořádnou ztrátou pro naši komunitu byl odchod jednoho z účastníků prvního ročníku konference a vůdčího ducha teoretické a počítačové archeologie u nás Evžena Neustupného.

Počítačová podpora v archeologii je příležitostí jak si tohoto mimořádného člověka připomenout radostně a způsobem, který by se mu určitě líbil. Věnujeme mu jednu sekci naší konference, kterou tematicky zaměříme na propojení archeologické teorie a počítačové podpory. Kromě tohoto nosného tématu očekáváme i příspěvky zaměřené na ostatní důležité oblasti archeologické metody a informačních technologii. Srdečně zváni jsou i zástupci příbuzných vědeckých oborů.

XX. ročník Počítačové podpory v archeologii si zaslouží speciální prostředí. Rozhodli jsme se ho proto uspořádat v zahraničí, a to na území Svobodné republiky Kraví hora. Na území republiky je přísně zakázán vstup abstinentům, pokud neprokáží, že jsou zábavní i bez sklenky opojného moravského moku. Kapacity hotelu Kraví Hora jsou omezené, závazně se proto přihlašujete a rezervujte ubytování co nejdříve. Na koho nezbyde místo v hotelovém komplexu pod vinicemi, bude si muset najít vzdálenější ubytován např. v hotelu Modré Hory. 

Těšíme na Vás (… konečně off-line)!

Organizátoři

Kdy konference proběhne?

25. - 27.10. 2021

Termín na konci měsíce je příznačný pro uzavření druhé dekády této konference. Budeme se na Vás těšit a věříme že off-line verze přinese příjemná nová setkání.

Jak je řešeno ubytování?

Ubytování je možné přímo v rezortu/svobodné spolkové republice Kraví Hora, kde se akce koná. Další kapacity jsou v nedalekém hotelu Modré Hory.

Jaké jsou registrační termíny?

Příjem přihlášek od účastníků: do  ̶3̶1̶.̶ ̶8̶.̶ ̶2̶0̶2̶1̶ 14.9.2021
Příjem abstraktu referátu: do 14.9. 2021

Jak to je s konferenčním poplatkem?

Studenti s příspěvkem - zdarma

Ostatní - 1000Kč / 40

Platba v hotovosti na místě

Registrace

Předpokládané okruhy témat

Témata jsou pouze návodná, vítáme cokoliv co je spojeno s archeologii a výpočetními systémy. Konkrétní bloky budou vydefinovány až po obdržení abstraktů v "abstraktbooku". Pakliže bude dostatečný počet studentských příspěvků, může vzniknout samostatný studentský blok.

Studentská soutěž

Podrobnosti

„Počítače v archeologii jsou jako Delfská věštírna. Očekávání jsou veliká, výsledky ohromující. Vše se ale odvíjí od kvality milodaru (dat).“

autor neznámý

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info