Cyklus přednášek: profesor John Collis

  • 1. – 24. října 2018
  • ÚAM FF MU, učebna T207

Dovolujeme si vás pozvat na cyklus osmi přednášek z evropské doby železné, které přednese v průběhu října na našem ústavu hostující profesor John Collis. Jedná se o unikátní příležitost vyslechnout si celý cyklus přednášek (AEB_154 European Iron Age) od světově uznávaného odborníka, bořícího ve svých knihách a článcích stávající paradigmata o "Keltech" a zaběhlé chronologické systémy.

Prof. John Collis je prehistorik, specialista na evropskou dobu železnou, k níž napsal několik významných publikací uznávaných odborníky po celém světě. Podílel se na řadě vědeckých projektů a vedl výzkumy zejména ve Francii, Německu, Španělsku a Velké Británii. Studoval v Cambridge, ale i v Praze a Tübingen. Od roku 1990 působil jako profesor na univerzitě v Sheffieldu. Dlouhá léta byl členem vědecké rady na Bibracte, za své vědecké působení ve Francii dostal hodnost rytíře řádu umění a literatury.

Ti, kteří by rádi získali za návštěvu přednášek kreditové ohodnocení, mají možnost zápisu do předmětu v ISu do 1.10.2018; na jednotlivé přednášky jsou zájemci zváni i bez nutnosti zápisu předmětu AEB_154.

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info