Mgr. Michaela Prišťáková, získala Cenu rektora Masarykovy univerzity pro vynikající doktorské studenty. Gratulujeme!

11. 6. 2021

Michaela Prišťáková je talentovaná mladá vědkyně. V rámci svého doktorského výzkumu získala zkušenosti z mezinárodního prostředí, například během působení ve výzkumném týmu European archaeological centre – Bibracte, Glux en Glenne ve Francii. V současné době je řešitelkou vlastního výzkumného projektu v rámci Specifického výzkumu MU Geochemické mapovanie včasne stredovekých ľudských aktivít v antropogénne ovplyvnených pôdach a sedimentoch na Pohansku u Břeclavi. Cílem projektu je prostorové porovnání archeologického a geochemického záznamu v lokalitě, která je archeologicky zkoumána již více než 60 let. Vedle vědecké a pedagogické práce se Michaela Prišťaková aktivně zapojila do projektu Boj proti epidemii onemocnění COVID-19 jako dobrovolnice v domově pro seniory.
Mgr. Michaela Prišťáková