Nabídka brigády pro archiv Archeologického ústavu AV ČR, Brno, v. v. i.

6. 8. 2021

Archiv Archeologického ústavu AV ČR, Brno, v. v. i. hledá brigádnici/ brigádníka na DPP na zkvalitňování archeologického oborového tezauru.

Náplň práce:

Zkvalitnění referenčních informací v hlavních arecheologických částech Tezauru archeologické terminologie (http://teater.aiscr.cz/).

Práce bude spočívat v:

- heuristice z oborových medologických prací, příruček a encyklopedií a vyselektování textů, které se použijí do komentářů k vybraným heslům

Požadujeme:

- studentku/studenta nebo absolventku/absolventa magisterského nebo doktorského studia obecné archeologie

- znalost anglického jazyka a/nebo německého jazyka se zaměřením na oborovou terminologii

- znalost databázového formátu JSON výhodou

Odměna:

130,- Kč na hodinu

Forma úvazku / časová dotace:

DPP / cca 160 hodin

Termín:

-  září až prosinec 2021, k práci není nutné docházet na Archeologický ústav