Zahraniční exkurze – Burgenland, Steiermark

20. 2. 2019 Otakar Kirsch

Obecné informace

• Přihlásit se na exkurzi je možné od 25. 2. 2019 do 20. 3. 2019 (Po-St v otevírací době knihovny Muzeologie), a to složením částky 2500,- Kč + 30 € u sekretářky Oddělení muzeologie Ing. Jany Přepechalové (prepechalova@phil.muni.cz, budova K, 1.patro), k dispozici je celkem 55 míst (prozatímní počty stanoveny 25 muzeologie + 27 etnologie+ vyučující). V případě, že se nebudete moci z jakýchkoli důvodů exkurze zúčastnit a máte již zaplacenou zálohu, je třeba nalézt náhradníka a nahlásit jeho jméno, v opačném případě záloha propadá.
  • Z výše uvedené částky jsou hrazeny náklady na autobus, ubytování (2 noci), vstupy (v Grazu s výjimkou univerzitního muzea a Leobenu si účastníci návštěvu muzeí a památkových objektů hradí sami).
  • Konkrétní časy příjezdů a odjezdů budou upřesněny v březnu, účastníci v průběhu dubna obdrží i informace o možnostech kulturního vyžití v Grazu a Leobenu.
  • Dle aktuální situace může být pořadí navštívených míst mírně modifikováno.

Předpokládaný program

1. den úterý 21. 5. 2019
  • odjezd z Brna v 5:45, nástupní místo: před budovou Fakulty sociálních studií MU, Joštova 218/10
  • EisenstadtZemská galerie, Zemské muzeum, Muzeum vína v Esterházyho paláci
  • Steinberg-DörflModrotisková dílna rodiny Koóvých
  • Bad Tatzmannsdorf – Jihoburgenlandské muzeum v přírodě, možnost objednání večeře (místní specialita řízek s rýží a míchaný salát za 10,50 EUR)
  • Graz – ubytování
2. den středa 22. 5. 2019
  • Graz – Univerzitní muzeum, následuje individuální prohlídka města – Univerzální muzeum Joanneum (zakoupení celodenního vstupného pro vstup do jednotlivých oddělení), dále muzeum hraček, Dům architektury, muzeum tramvají, kriminalistické muzeum atd., památky: hrad, mauzoleum, dóm, hodinová věž atd.
  • Graz – ubytování
3. den čtvrtek 23. 5. 2019