Zahraniční exkurze - Slovensko (květen 2018)

9. 2. 2018

Zahraniční exkurze (květen 2018)

1. den úterý 8. 5. 2018

• odjezd z Brna v 5:30, nástupní místo: před budovou Fakulty sociálních studií MU, Joštova 218/10
  • Banská Štiavnica – Banské múzeum v prírode, Banskoštiavnický mechanický betlehem, Nový zámok – expozice Protiturecké boje, Kalvárie
  • Hronsek – dřevěný artikulární kostel
    Banská Bystrica, ubytování Milvar, fakultativně večerní procházka městem

2. den středa 9. 5. 2018

• Čierny Balog - Čiernohronská lesná železnička a Lesnícký skansen
  • Detva – vyřezávané kříže (hřbitov, Kalvárie), Podpolianske muzeum
  • Zvolen – exteriéry
  • Banská Bystrica, ubytování

3. den čtvrtek 10. 5. 2018

• Banská Bystrica – Muzeum SNP, Digitalizační centrum SNP, ubytování
  • Čerín – kostel
  • Dolný Harmanec - Vodný žľab Rakytovo
  • návrat do Brna cca v 20,00

Obecné informace

1. Přihlásit na exkurzi je možné od 12. 2. 2018 do 30. 3. 2018 – zároveň se složením částky 1600,- Kč u sekretářky Ústavu evropské etnologie M. Maradové (maradova@phil.muni.cz). Vzhledem k požadavku ubytovatele budete muset nahlásit u paní sekretářky i číslo OP nebo pasu, počítejte s tím. V případě, že se nebudete moci z jakýchkoli důvodů exkurze zúčastnit a máte již zaplacenou zálohu, je třeba nalézt náhradníka a nahlásit jeho jméno, v opačném případě záloha propadá.
  2. Hrazeno je: náklady na autobus, ubytování (2 noci), vstupy.
  3. Vzhledem k náročnosti časového plánu budou při delších přesunech pouze hygienické zastávky, delší zastávky např. na pořízení proviantu nebudou možné.
  4. Dle aktuální situace může být pořadí navštívených míst mírně modifikováno.